Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. bemutatkozás:
2008-ban született döntés a Mercedes-Benz új gyártási helyszínéről és a következő évben, 2009-ben már el is kezdődött az építkezés. A kecskeméti gyár 2012 márciusában kezdte el a termelést, és azóta is Magyarország meghatározó befektetője és munkaadója. 2023-ban a Randstad nagyszabású, országos felmérése során az elmúlt 10 évben legtöbb TOP3-as helyezést elért vállalatának hirdette ki a legvonzóbb munkaadók között.
A Kecskeméten készülő modellek:
- CLA Coupé
- CLA Shooting Brake
- A-osztály
- Az A-osztály, a CLA Coupé és a CLA Shooting Brake Plug-in Hybrid, valamint AMG verziói
- EQB
2021 nyarán gurult le a gyártósorról a másfélmilliomodik jármű.
2022 júliusában pedig több mint 1 milliárd euró értékű beruházás megvalósítását jelentették be Kecskeméten. A beruházás fókuszában a gyártósorok további rugalmasabbá tétele, a digitalizáció és a fenntarthatóság áll.
2023 májusában a kecskeméti gyár újabb bejelentést tett: egy akkumulátorbeszerelő-üzemmel bővül, melynek köszönhetően tovább erősíti szerepét a Mercedes-Benz globális termelési hálózatában.
Már egy évtizede büszkélkedhetünk tanúsított EMAS környezetirányítási rendszerrel a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-nél, ezzel is jelezve elkötelezettségünket a fenntartható fejlődés, a környezettudatosság, valamint a klímavédelem iránt. Évente értékeljük környezetvédelmi teljesítményünket, és az így kapott adatokat weboldalunkon közzétesszük. Környezeti céljaink középpontjában az energiafogyasztás csökkentése, a károsanyag-kibocsátások minimalizálása és a környezeti elemek használatának mérséklése, valamint a hulladékgazdálkodás optimalizálása áll.
A kecskeméti üzemünkben a gyártástechnológia átalakításának köszönhetően a gyártott autóink egy része a belsőégésű motorok mellett már hibrid vagy tisztán elektromos hajtáslánccal is elérhető. Ez jelentősen zöldebbé teszi az autóinkat és minimalizálja a helyi károsanyag-kibocsátást.
2022-ben teljes mértékben zöldáramra váltottunk, ezzel elérve a mérleg szerinti CO2-semleges gyártást. A légszennyező anyagok kibocsátása teljes mértékben a helyhez kötött pontforrásokhoz (mint például szellőzőnyílások és füstgáz kémények) kötődik, a kibocsátási értékeket folyamatosan monitorozzuk és a határértékeken belül tartjuk.
Az energiagazdálkodás területén bevezettük az ISO 50001 szabvány szerinti energiagazdálkodási rendszert, és folyamatosan törekszünk az energiahatékonyság további növelésére.